Kategóriák

Gyártók

AZ EGÉSZSÉGRE VONATKOZÓ ÁLLÍTÁSOKKAL KAPCSOLATBAN


A 37/2004 (IV. 26.) EU-s rendeletben foglaltak szerint az étrend-kiegészítők nem alkalmasak betegségek és a szervezet működési zavarainak gyógyítására, nem helyettesítik a megfelelő szakorvosi diagnózist és a gyógyszeres kezelést. Ennek megfelelően a termékek jelölése, hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy azok betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmasak. A megfogalmazott állítások kizárólag a hatóanyagok (és nem a termék) élettani hatásaira vonatkoznak, és a vásárlók általános tájékoztatását szolgálják. Napjaink tudományos vizsgálatainak eredményeit összegzik a hatóanyagokkal kapcsolatban, feltüntetve a vonatkozó tudományos publikációt, ill. klinikai vizsgálatot, ahol az állítást megfogalmazták.


TOVÁBB >>

---------------------------------


AJÁNLD
WEBÁRUHÁZUNKAT!

Ajánld webáruházunk barátaidnak és mi barátonként 500 Ft-al honoráljuk ezt neked!
(sőt ajánlásod miatt ők is kapnak 500 Ft kedvezményt!)
Mindketten jól jártok!
(regisztrált vevőnk kell légy ajánláshoz) RÉSZLETEK ITT.

-----------------------------

 

HÍRLEVÉL

Amennyiben szeretne tanácsokat kapni egészségének megóvásához, kérem adja meg nevét és email címét!
Név:*
E-mail cím:*
 

---------------------------------

 

HŰSÉG PROGRAM


Minden vásárlásod után 2% jóváíródik a fiókodban.
(az akciós termékek esetén is!)
Minden 100 Ft után 2db Pont.  2db Pont = 2 Ft

(A pontjaidat bármikor levásárolhatod, nincs vásárlási limit. Összegyűlt hűségpontjaidat a Fiókod menü-ben ellenőrizheted, illetve konvertálhatod kuponná.)

Baktériumölő, zsírégető és finom - Mennyit ehetsz a fahéjból? 2014-02-04



A fahéj számos egészségügyi szempontból előnyös hatással bír, de vigyázz a napi limittel.

A fahéjat Európa egyes részein időszámításunk előtt 500-ban alkalmazták, olyan régi fűszernövény, hogy már az Ótestamentum is tesz róla említést.

Napjainkban mind egészségügyi, mind gasztronómiai célokra alkalmazzák a növény szárított kérgét, mely különösen a téli időszakban közkedvelt.


Baktériumölő fahéj
 
A fűszert régóta használják légúti megbetegedések kezelésére, mivel erős baktérium- és vírusölő hatással bír - sőt, még antimitotikus, vagyis gombaölő tulajdonságú is. Megfázásos, influenzaszerű megbetegedések esetén érdemes mézzel összekevert fahéjat fogyasztanod, de akár az alábbiakban leírt emésztésserkentő hatású teát is bevetheted.


Fogyasztó hatású fűszer
Számos olyan fűszernövény létezik, amely serkenti az emésztőnedvek termelését, javítja az anyagcserét, ennek köszönhetően segítségedre van a fogyókórúra során. A fahéj is ezek közé tartozik, a benne lévő nyálka- és cseranyagoknak, valamint az illóolajnak köszönhetően pedig a gyomor-béltraktus működését is serkenti.

Emésztésserkentő tea
Forráz le egy kávéskanál apróra vágott fahéjat körülbelül két és fél deciliter vízzel. Hagyd állni tíz percen át lefedve, majd szűrd le. Lelassult emésztés - illetve megfázás - esetén segít, de fontos, hogy ne feledkezz meg a rostban gazdag táplálkozásról sem.

Fahéjjal a cukorbetegség ellen
A 2-es típusú cukorbetegség hátterében a szervezet csökkent inzulinérzékenysége áll, aminek következtében a hasnyálmirigynek fokoznia kell a hormontermelést, egészen odáig, amíg ki nem merül. Erről a folyamatról, illetve magáról a betegségről bővebben olvashatsz korábbi cikkünkben.

Amerikai kutatók szerint a fahéj képes arra, hogy javítsa a sejtek inzulinérzékenységét. Mindezt olyan korábbi vizsgálatok eredményeinek összehasonlítására alapozták, melyek során a résztvevők 4-18 héten át napi legalább 120 milligramm, de legfeljebb hat gramm - ez utóbbi körülbelül két és fél teáskanál mennyiségnek felel meg - fahéjat fogyasztottak.
Az összehasonlító elemzések azt mutatták, hogy azoknál a 2-es típusú cukorbetegségben szenvedő vizsgálati alanyoknál, akik fahéjat fogyasztottak, csökkent az éhgyomri vércukorszint, javult a szervezet inzulinválasza, valamint az összkoleszterin és az LDL - más néven rossz - koleszterin szintje is. Szakértők szerint ez a pozitív hatás a fahéjban lévő fahéjaldehidnek köszönhető.

Mennyi lehet a napi limit?
A túlzott fahéjfogyasztásnak lehetnek olyan mellékhatásai, mint az allergiás bőr- és nyálkahártya-reakciók. Amennyiben gyomorfekélyed van, nem ajánlott, továbbá terhesség esetén is érdemes mellőzni.
A fahéj fogyasztását a benne lévő kumarin miatt sem szabad túlzásba vinni. Ez a vegyület ugyanis nagy mennyiségben fogyasztva toxikus, májkárosodást okozhat. Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hivatal által 2006-ban megállapított, teljes biztonsággal fogyasztható napi beviteli érték felső határa testsúlykilogrammonként 0,1 milligramm. Amennyiben süteményeket vagy a zabkásádat ízesíted fahéjjal, nem kell aggódnod, a fűszer túlzásba vitt fogyasztása inkább az étrend-kiegészítőként használt fahéjtabletta esetében fordulhat elő.

Kétfajta fahéj

A hazai boltokban kétféle fahéj kapható: a cassia és a ceyloni. Érdemes az utóbbit választani, ugyanis ennek alacsonyabb a kumarintartalma. Viszonylag könnyen megkülönböztetheted a kettőt egymástól, mivel előbbi összegöngyölt, nagyobb fahéjtekercsként kerül forgalomba, míg utóbbi több vékony réteget tartalmaz.

Szerző: Horváth Eszter
Forrás: Femina.hu



Belépés/Regisztráció

Kosár  

Nincsenek termékek

Szállítás 0 Ft
ÁFA 0 Ft
Teljes 0 Ft

Pénztárhoz