Kategóriák

Gyártók

AZ EGÉSZSÉGRE VONATKOZÓ ÁLLÍTÁSOKKAL KAPCSOLATBAN


A 37/2004 (IV. 26.) EU-s rendeletben foglaltak szerint az étrend-kiegészítők nem alkalmasak betegségek és a szervezet működési zavarainak gyógyítására, nem helyettesítik a megfelelő szakorvosi diagnózist és a gyógyszeres kezelést. Ennek megfelelően a termékek jelölése, hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy azok betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmasak. A megfogalmazott állítások kizárólag a hatóanyagok (és nem a termék) élettani hatásaira vonatkoznak, és a vásárlók általános tájékoztatását szolgálják. Napjaink tudományos vizsgálatainak eredményeit összegzik a hatóanyagokkal kapcsolatban, feltüntetve a vonatkozó tudományos publikációt, ill. klinikai vizsgálatot, ahol az állítást megfogalmazták.


TOVÁBB >>

---------------------------------


AJÁNLD
WEBÁRUHÁZUNKAT!

Ajánld webáruházunk barátaidnak és mi barátonként 500 Ft-al honoráljuk ezt neked!
(sőt ajánlásod miatt ők is kapnak 500 Ft kedvezményt!)
Mindketten jól jártok!
(regisztrált vevőnk kell légy ajánláshoz) RÉSZLETEK ITT.

-----------------------------

 

HÍRLEVÉL

Amennyiben szeretne tanácsokat kapni egészségének megóvásához, kérem adja meg nevét és email címét!
Név:*
E-mail cím:*
 

---------------------------------

 

HŰSÉG PROGRAM


Minden vásárlásod után 2% jóváíródik a fiókodban.
(az akciós termékek esetén is!)
Minden 100 Ft után 2db Pont.  2db Pont = 2 Ft

(A pontjaidat bármikor levásárolhatod, nincs vásárlási limit. Összegyűlt hűségpontjaidat a Fiókod menü-ben ellenőrizheted, illetve konvertálhatod kuponná.)

B3 vitaminb3 vitamin, niacin
(Niacin, nikotinsav)

Vízben oldódó vitamin. A szervezet maga is elő tudja állítani a triptofán nevű fehérje eredetű aminosavból.

A B3 vitamin hatása

A szervezetünk több fontos folyamatában játszik meghatározó szerepet. Az idegrendszer, a keringési rendszer és az emésztőrendszer normális működéséhez járul hozzá. A niacin kulcsfontosságú szervezetünkben, mivel ez a vitamin felelős az RNS és DNS szintézisért, nélkülözhetetlen a sejtlégzésben részt vevő enzimek működéséhez. Emellett a szénhidrát, a fehérje, és a zsír anyagcseréjében is jelentős a szerepe, valamint a sejtek elektronszállításában, és a hemoglobin termelésében.

Segíti továbbá az emésztőrendszer helyes működését, valamint megőrzi a bőr szépségét. A B-vitamin csökkenti a koleszterinszintet, így segíthet a magas koleszterinszinttel összefüggő megbetegedések megelőzésében, valamint szerepet játszik a nemi hormonok szintézisében is (tiroxin, inzulin). Segíthet a cukorbetegeken, mivel csökkentheti inzulinigényüket, segíthet az ízületi gyulladásban szenvedőknek, mivel gyulladásgátló hatása van, megszüntetheti az álmatlanságot.

Miben játszik szerepet a B3 vitamin

-    RNS és DNS szintézis
-    Koleszterinszint szabályozása
-    Szénhidrát, fehérje, zsír anyagcsere
-    Sejtlégzés
-    Emésztés
-    Bőr szépsége
-    Sejtek elktronszállítása

Mennyi szükséges a B3 vitaminból?

Optimális mennyiség:

•    felnőttek: 20-30 mg/nap
•    terápiás célokra: 500-3000 mg/nap

Felszívódást segítő tényezők:

•    B-vitamin csoport többi tagja
•    Króm

Felszívódást gátló tényezők:

•    antibiotikumok
•    a Parkinson-kor tüneteit enyhítő L-dopamin
•    a fogamzásgátló tabletták
•    alkohol
•    tea csersavja
•    kávéban található koffeinsav

Fogamzásgátló szedése, illetve a nagy fizikai megterhelés növeli az igényét. Terhesség idején, illetve azelőtt nőhet a szükséglete. Időseknek, nehéz fizikai munkát végzőknek, illetve rosszul emésztőknek megnőhet a B3-vitamin igényük. Gyermekkorban kortól függően napi 8-15 mg az ajánlott mennyiség. 

Miben található niacin?

Természetes forrásai: gabonafélék, a húsok, a máj, a tojás, a hal, a leveles zöldségek, a hüvelyesek, a mogyoró, az aszalt gyümölcsök, a burgonya, és a csírák, élesztő, lencse.

A B3 vitamin hiánytünetei

•    gyakori fejfájás
•    émelygés
•    száraz bőr
•    alvászavar
•    fogínygyulladás
•    étvágytalanság
•    vörös, gyulladt nyelv
•    korpásodás
•    hajhullás

A B3-vitamin hiánya leggyakrabban az egyoldalú, fehérjeszegény táplálkozásra, illetve a nagy mennyiségű kukoricafogyasztásra vezethető vissza. Hiányában alakulhat ki a pellagrának nevezett hiánybetegsége, amely nyálkahártya- és bőrgyulladással, hasmenéssel és memóriazavarral jár. Niacin hiányában csökken a fehérvérsejtek száma szervezetben, valamint csökkenhet a vas és a B12-vitamin felszívódása. Hiánya emellett okozhat émelygést, ínygyulladást, étvágytalanságot, fejfájást, alvászavart, és depressziót.

A niacin túladagolása

A B3-vitamin vízben oldódó vitaminfajta, ezért nem igazán lehet túladagolni, de a 200mg feletti fogyasztása már problémákat okozhat. Ilyenkor bőrpírt, hasmenést, hányingert okozhat. Nagy mennyiségben májkárosító hatású is lehet, májbetegeknek nem ajánlott túlzott fogyasztása.


Vissza a Vitamin ABC főoldalra








 
 
 



Belépés/Regisztráció

Kosár  

Nincsenek termékek

Szállítás 0 Ft
ÁFA 0 Ft
Teljes 0 Ft

Pénztárhoz