Kategóriák

Gyártók

AZ EGÉSZSÉGRE VONATKOZÓ ÁLLÍTÁSOKKAL KAPCSOLATBAN


A 37/2004 (IV. 26.) EU-s rendeletben foglaltak szerint az étrend-kiegészítők nem alkalmasak betegségek és a szervezet működési zavarainak gyógyítására, nem helyettesítik a megfelelő szakorvosi diagnózist és a gyógyszeres kezelést. Ennek megfelelően a termékek jelölése, hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy azok betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmasak. A megfogalmazott állítások kizárólag a hatóanyagok (és nem a termék) élettani hatásaira vonatkoznak, és a vásárlók általános tájékoztatását szolgálják. Napjaink tudományos vizsgálatainak eredményeit összegzik a hatóanyagokkal kapcsolatban, feltüntetve a vonatkozó tudományos publikációt, ill. klinikai vizsgálatot, ahol az állítást megfogalmazták.


TOVÁBB >>

---------------------------------


AJÁNLD
WEBÁRUHÁZUNKAT!

Ajánld webáruházunk barátaidnak és mi barátonként 500 Ft-al honoráljuk ezt neked!
(sőt ajánlásod miatt ők is kapnak 500 Ft kedvezményt!)
Mindketten jól jártok!
(regisztrált vevőnk kell légy ajánláshoz) RÉSZLETEK ITT.

-----------------------------

 

HÍRLEVÉL

Amennyiben szeretne tanácsokat kapni egészségének megóvásához, kérem adja meg nevét és email címét!
Név:*
E-mail cím:*
 

---------------------------------

 

HŰSÉG PROGRAM


Minden vásárlásod után 2% jóváíródik a fiókodban.
(az akciós termékek esetén is!)
Minden 100 Ft után 2db Pont.  2db Pont = 2 Ft

(A pontjaidat bármikor levásárolhatod, nincs vásárlási limit. Összegyűlt hűségpontjaidat a Fiókod menü-ben ellenőrizheted, illetve konvertálhatod kuponná.)

5 jel, hogy B2-vitamin hiányod van 2013-06-06

A legtöbb szó a C-vitaminról esik, holott a B2-vitamin többek között erős rákmegelőző. De mit okoz, ha nem fogyasztasz belőle eleget?

A sárgászöld, fluoreszkáló pigmentet, a B2-vitamint 1879-ben fedezték fel. Jelentőségére azonban csak a 30-as években ébredtek rá. 1935-ben állították elő először mesterségesen.

A riboflavin (ezen a néven találhatod meg leggyakrabban a táplálék-kiegészítők és a vitaminozott élelmiszerek címkéin) a B-komplex vitaminok egyik tagja. Ezek a vitaminok mind fontos szerepet játszanak az anyagcserében - olvasható a Medipress oldalán. A riboflavin a többi B-vitaminhoz és a C-vitaminhoz hasonlóan vízben oldódik.

Mire jó a B2-vitamin?

A B2-vitaminra azért van szüksége a szervezetnek, hogy az elfogyasztott ételekben található kalóriát (a fehérjékből, zsírokból és szénhidrátokból) a glükóz révén felhasználásra alkalmassá tegye a sejtek számára. Nagyon fontos a szervezet több szövetének a felépítéséhez is.

A vitamin fontos szerepet játszik az antioxidánsok védelmében is. Az antioxidáns olyan anyag, mely gátolja a szabad gyökök működését. Ezek a szabad gyökök egy sor biológiai károsodásért felelősek, melyek közül a  leghangsúlyosabb a rák.

A riboflavin tartja egészségesen a hajat, a bőrt és a körmöket. Kutatások arra is utalnak, hogy előnyös lehet a hályog kezelésében is

Mennyire van szükség?

Az élelmiszerek és táplálék-kiegészítők riboflavintartalmát milligrammban adják meg. A különböző életkorú emberek számára ajánlott mennyiség több faktortól függ, mint például a vitamin kiválasztódása a vizeletben, a vörösvérsejtszám, és más, összetettebb tényezők. Az elveszített mennyiség pótlása miatt a várandós és szoptatós anyáknak több riboflavint kell fogyasztaniuk. A felnőtt nőknek 1,1 mg, a felnőtt férfiaknak 1,3 mg riboflavinra van szükségük naponta. Ezt nagyjából fedezi két tál, vitaminnal dúsított gabonapehely. A terhesség alatt napi 1,4 mg, szoptatáskor 1,6 mg riboflavin szükséges

Miben található B2-vitamin?

A riboflavin kötött formában sok élelmiszerben megtalálható. Sötétzöld levelű zöldségekben, húsban és tejtermékekben, melyek általánosságban remek forrásai a vitaminnak. Napjainkban sok reggelizőpelyhet és kenyeret dúsítanak ezzel a vitaminnal. Ellenőrizd a termékek címkéjét, és válaszd azt, amelyhez B2-vitamint adagoltak. A szénhidrát-források közül részesítsd előnyben a teljes kiőrlésűeket és a finomítatlan termékeket az egészséges riboflavin-bevitel biztosítására. A legjobb riboflavin-források: az élesztőkivonat, a tojás és a báránymáj.

Melyek a B2-vitamin hiány jelei?

Mivel a szervezet nem raktároz nagy mennyiségű riboflavint, a hiányállapot kialakulhat, ha tartósan nem veszel magadhoz elegendő mennyiséget. Általában más B-vitaminok hiányával együtt jelentkezik.

A hiány korai jelei közé tartozik a

fénykerülés,
könnyezés,
égő érzés és viszketés a szemekben,
az ajkak és a nyelv fájdalmai,
később az ajkak, a szájzugok és a bőr berepedezik, a nyelv bedagad.

Mennyi a túl sok?

Naponta maximum 200 mg fogyasztható, habár a szájon át szedett magasabb dózisokat sem tartják mérgezőnek. A többi B-vitaminhoz hasonlóan a B2-vitamin is a vizeletben választódik ki. Ha riboflavinos kiegészítőket fogyasztasz, a vizeletedet sötétebbre színezheti.

A javasoltnál többet ne fogyassz riboflavinból. Amennyiben túladagolásra gyanakszol, fordulj orvoshoz.

Szerző: Lám Luca
Forrás: otvenentul.hu


Belépés/Regisztráció

Kosár  

Nincsenek termékek

Szállítás 0 Ft
ÁFA 0 Ft
Teljes 0 Ft

Pénztárhoz