Kategóriák

Gyártók

AZ EGÉSZSÉGRE VONATKOZÓ ÁLLÍTÁSOKKAL KAPCSOLATBAN


A 37/2004 (IV. 26.) EU-s rendeletben foglaltak szerint az étrend-kiegészítők nem alkalmasak betegségek és a szervezet működési zavarainak gyógyítására, nem helyettesítik a megfelelő szakorvosi diagnózist és a gyógyszeres kezelést. Ennek megfelelően a termékek jelölése, hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy azok betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmasak. A megfogalmazott állítások kizárólag a hatóanyagok (és nem a termék) élettani hatásaira vonatkoznak, és a vásárlók általános tájékoztatását szolgálják. Napjaink tudományos vizsgálatainak eredményeit összegzik a hatóanyagokkal kapcsolatban, feltüntetve a vonatkozó tudományos publikációt, ill. klinikai vizsgálatot, ahol az állítást megfogalmazták.


TOVÁBB >>

---------------------------------


AJÁNLD
WEBÁRUHÁZUNKAT!

Ajánld webáruházunk barátaidnak és mi barátonként 500 Ft-al honoráljuk ezt neked!
(sőt ajánlásod miatt ők is kapnak 500 Ft kedvezményt!)
Mindketten jól jártok!
(regisztrált vevőnk kell légy ajánláshoz) RÉSZLETEK ITT.

-----------------------------

 

HÍRLEVÉL

Amennyiben szeretne tanácsokat kapni egészségének megóvásához, kérem adja meg nevét és email címét!
Név:*
E-mail cím:*
 

---------------------------------

 

HŰSÉG PROGRAM


Minden vásárlásod után 2% jóváíródik a fiókodban.
(az akciós termékek esetén is!)
Minden 100 Ft után 2db Pont.  2db Pont = 2 Ft

(A pontjaidat bármikor levásárolhatod, nincs vásárlási limit. Összegyűlt hűségpontjaidat a Fiókod menü-ben ellenőrizheted, illetve konvertálhatod kuponná.)

Tippek és ötletek a krónikus fáradtság ellen 2013-10-07



A krónikus fáradtság már-már népbetegségnek számít, hiszen a mai rohanó stresszes világban egyre több teher rakódik ránk, úgy a munkahelyen, mint a családban.

Elsőként tisztázni kell mit értünk krónikus fáradtság alatt!

Amikor állandóan fáradtnak érezzük magunkat a nap bármely szakában, annak ellenére, hogy eleget alszunk, és a munkában sem vállalunk rendszeresen túlórákat, nos, akkor mondhatjuk, hogy krónikus fáradtságban szenvedünk, hiszen felborul a szervezet energia háztartása.

A krónikus fáradtság okai között szerepelhet a túl kevés alvás, a vitamin és ásványi anyaghiány, valamint az állandó stresszes környezet. De pl. krónikus fáradtságot tud okozni a túl alacsony várnyomás, a vashiány, egyes gyulladásos és krónikus betegség is.

Épp ezért ha úgy érezzük, hogy krónikus fáradtságban szenvedünk, érdemes egy orvost felkeresni, és kideríteni a kiváltó okot. Ebben az időszakban csökkenteni kell a koffein, és egyéb élénkítő szerek fogyasztását, mert ezek csak átmeneti élénkülést fognak okozni.

Amennyiben kiderítjük, hogy a krónikus fáradtságot nem valamilyen komolyabb betegség, vagy pl. alacsony vérnyomás okozza, érdemes egy vitaminkúrát elkezdeni, beiktatni pár pihenőnapot, és lehetőleg kizárni minden stressz forrást.

A krónikus fáradtságot egy kis odafigyeléssel meg is előzhetjük!

Ha tudjuk, hogy életünk tele van stresszel, rohanással és feszültséggel, figyeljünk oda arra, hogy időnként lazítsunk és pihenjünk. Iktassunk be egy –egy napot, vagy akár pár órát, amikor csak magunkkal foglalkozunk, keressünk fel egy szépségszalont, vagy fizessünk be egy hátmasszírozásra.

A fáradtság megelőzése érdekében nagyon fontos a kiegyensúlyozott egészséges táplálkozás, amelyben egyenlő arányban megtalálható a fehérje, a szénhidrát a vitaminok és ásványi anyagok is.

A cukor és a sok szénhidrát gyorsan felszívódik és glükóz formájában raktározódik szervezetünkben, ezért ha túl sok cukrot és szénhidrátot fogyasztunk, azt fogjuk érezni, hogy hirtelen felélénkülünk, majd a vércukorszint leesése után elfáradunk. Ha szeretnénk több energiához jutni, együnk több zöldséget és gyümölcsöt, és rágcsáljunk rendszeresen mogyorót, diót.

Reggelente ha felébredünk, zuhanyozzunk le forró, majd hideg vízzel, jó alaposan töröljük át magunkat, így máris felélénkítjük a vérkeringésünket. Ezután fontos hogy ne hagyjuk ki a reggelit, amely lehetőleg tartalmazzon értékes vitaminokat és ásványi anyagokat, ugyanakkor fontos reggel a szénhidrát is.

Télen a fényhiány is okozhat krónikus fáradtságot, így télen érdemes fényterápiát vagy szoláriumot is igénybe venni, csökkenthetjük vele a fáradtság kellemetlen tüneteit.

A szervezet energikus működéséhez fontos a megfelelő D vitamin bevitel, főleg télen, a C, E, B vitamin, valamint a magnézium. Ezeket fedezhetjük az élelmiszerekből, vagy vitamin tabletta formájában is pótolhatjuk a szervezet számára szükséges mennyiségben.

forrás: noinetcafe.hu




Belépés/Regisztráció

Kosár  

Nincsenek termékek

Szállítás 0 Ft
ÁFA 0 Ft
Teljes 0 Ft

Pénztárhoz